Гурткова робота

Презентація ансамбль " Червона калина"


Ансамбль "Червона калина" брав участь Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької творчості

"Козацький шлях. UA" і став лауреатом першої премії






Музичний фольклоряк засіб морально-естетичного та    духовного виховання школярів 

        
А пісня - це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба,
            На крилах сонце сяйво їй лиша —
           Чим глибше пісня, тим ясніш душа.

         Працюючи над проблемою: «Музичний фольклор, як засіб морально-естетичного та    духовного виховання школярів » моїм бажання є донести до дітей і батьків глибинний зміст українських народних пісень, навчити дітей співати не тільки голосом, а і душею. Адже дитина вихована на традиціях свого народу, вбирає його всі найкращі якості, оскільки сила впливу народної музики на людину випробувана століттями.

 Словник фольклорних термінів.

Аерофони – музичні інструменти,  звучання яких зумовлене коливанням повітряного стовпа (трембіта, ріг, фрілка, флоєрка, гайда, сопілка, інші духові інструменти).
Антифонний спів – поперемінний спів, коли мелодія, яка ви­конується одним голосом або хором, а потім повторюється іншими голосами або групою хору.
Вжиткова музика – музичні твори, призначені для виконання функцій, не пов’язаних зі створення самостійного художнього образу
Веснянки  це старовинні слов'янські пісні, які співали на початку весни. Веснянки співаються з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай.
Вокалізація - спів на голо­сних звуках. Найпростіший вид В. є розспівування будь-якої голо­сної або складу тексту двома або більше звуками аж до тривалих за часом пасажів. Характерними в цьому відношенні є алілуарні роз­співування.
Гетерофонія -  виникає завдяки нерегулярному розщепленню унісону, даючи випадкові співзвуччя, октавному дублюванні мелодії( фальцет) чи при виконанні наспіву на тлі повторюваного на одній висоті звуку.
Звичай – це форма поведінки, прийнята певною суспільною формацією, що регулює внутрішнє життя, а традиція – це спосіб передачі від одного покоління до іншого певної  генетично-духовної програми, що базується на світогляді, віруваннях,  морально-естетичних формах і важливим для учасників і для майбутніх поколінь.
Знаменний спів - система давніх православних культових співів XII-XVII ст. Назва походить від давньослов’янської назви співацького знаку – знам’я. Знаменний спів – спочатку одноголосний, потім ампельний хоровий, розвивався в межах системи осьмогласія; мелодика суто діатонічна, заснована на побутовому звукоряді, спирається на рівномірний поступальний рух в межах кварти або квінти; ритм несиметричний, визначений текстом.
Ідіофони — самозвучні інструменти, цей звук виникає внаслідок коливання власного тіла від удару (наприклад, калатало, клепачки, клепало, різні дзвіночки, дзвони, дримба тощо).
Капелісти — учасники народних інструментальних ансамблів.
Колискові пісні — ліричні пісенні твори, які виконуються матір’ю (рідним батьком чи іншими членами родини) над колискою дитини для того, щоб її приспати.
Ладкання - Різновид весільного співу. Тип весільного ладкання, такий живучий на всійукраїнській території, прижився також у польському фольклорі.
Мембранофони – музичний інструмент,  джерелом звукуякого є перетинки (здебільшого зі шкіри), що натягують на металевий (рідше — дерев'яний) обруч із одного чи по обидва боки (наприклад, барабан, бубон, решітко).
Музичний фольклор — невід'ємна складова частина музичної культури загалом, навіть і ширше — всіх культурних та духовних надбань народу.
Підголосково-поліфонічне багатоголосся -  розмежування рівноправних голосів на нижні, які іноді можуть епізодично розділятися ще на дві партії, і верхній (зазвичай, один жіночий голос — "горак", "виводчик"), що нерідко вирізняється значною ритміко-мелодичною свободою.
Приспівки — коротенькі гумористичні пісеньки, які супроводжують танець. За змістом близькі до частівок і коломийок.
Русальні пісні — обрядові пісні, що виконувалися на «русальному тижні» (кінець травня—початок червня).
Танцювальні пісні - це розділ фольклору, основне призначення якого полягає у співах під час виконання побутових танців. При цьому здійснюється єднання слова, наспіву і танцювального руху. Головним об'єднуючим елементом виступає танцювальний рух.
Фольклор – це традиційна і сучасна творчість усної традиції. Термін «фольклор» ввів англійський історик ти бібліограф Вільям Томе у 1846 році. В перекладі із англійської означає: « Народна мудрість». Наука, яка вивчає народну творчість називається фольклористикою. 
Хордофони – музичний інструмент, звук якого  утворюється завдяки коливанню струни чи її частин (скрипка, бас, басоля, цимбали, кобза та інші струнно-щипкові й струнно-смичкові інструменти).
Юмофонно-гармонічне багатоголосся -  головний верхній голос (мелодія), а решта доповнюючих голосів витворюють акордову фактуру, оперту на функціональну логіку, причому всі голоси можуть сходитися в унісон чи розділятися на кілька партій.


Ансамбль  "Червона калина"  на Щедрому вечорі в кафе "Santimo"



Міський відеоконкурс патріотичної пісні, 2014 рік.
\


Немає коментарів:

Дописати коментар